Lekarz rodzinny

Lekarz rodzinny to pierwsza osoba w łańcuchu medycznym, do której zwracamy się o pomoc. DOM-MED dba o swoich pacjentów, zapewniając im fachową opiekę, łatwy dostęp do lekarza.

Laryngologia

Czym się zajmuje laryngologia?

 

Otorynolaryngologia (chirurgia głowy i szyi) - dziedzina medycyny zajmująca się fizjologią, rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła oraz innych narządów głowy i szyi.

Dermatologia

Czym się zajmuje dermatologia?

 

Najprostsza chyba definicja dermatologii określa ten dział medycyny jako naukę o skórze i chorobach skóry.

Diabetologia

Czym się zajmuje diabetologia?

 

Cukrzyca jest to przewlekła choroba metaboliczna, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom cukru (glukozy) we krwi i wymaga stałego systematycznego leczenia.

Neurologia

Czym się zajmuje neurologia?

 

Neurologia - dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy.

Ginekologia

Czym się zajmuje ginekologia?

 

Ginekologia jest dziedziną medycyny zajmująca się budową, czynnościami i schorzeniami układu rodnego kobiety. Ściśle związana z położnictwem, które zajmuje się prowadzeniem kobiety w ciąży, weryfikacją zdrowia płodu, dbaniem o to, by ciążą przebiegała prawidłowo, zapewniając zdrowie zarówno matce, jak i dziecku.

Okulistyka

Czym się zajmuje okulistyka?

 

Okulistyka jest dziedziną medycyny, która zajmuje się fizjologią i patologią narządu wzroku.

Kardiologia

Czym się zajmuje kardiologia?

 

Kardiologia zajmuje się chorobami serca i naczyń krwionośnych a także fizjologią układu krążenia. Kardiologia jest jednym z działów medycyny wewnętrznej.

medycyna pracy

Czym się zajmuje medycyna pracy?

 

Pracodawca w myśl Ustawy o Służbie Medycyny Pracy oraz Kodeksu Pracy ma obowiązek zapewnienia świadczeń z zakresu profilaktycznej opieki lekarskiej nad pracownikami poprzez wykonanie odpowiednich pakietów świadczeń w ramach badań wstępnych okresowych i kontrolnych.

 
 

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!